Leading Manufacturer of three phase control panel and electrical panel box from Faridabad.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 3 HP |
| Starter Type | Star Delta |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Current Rating | 16 A |
| Automation Grade | Automatic |
| Control Type | Automatic |
| Component Make | Schneider Electric |
| Voltage Rating | 415 V |
| Phase | Three phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Panel Type | PCC Panel |
| Rated Current | 1600A |
| Rated Voltage | 415V |
| Phase | 3 Phase |
| Busbar Material | Copper |
| IP Rating | IP54 |
| Cable Entry | Bottom Entry |
| Mounting Type | Surface Mounting |
Minimum order quantity: 1 Piece
Mahendra Ahuja (Proprietor)
S & S Panel Builders
Plot-02, Main Road Mujessar
Faridabad - 121005, Haryana, India